Shaka Shams + BLUAI + Ila
Winnaars van De Nieuwe Lichting!
Deze concerten maken deel uit van de reeks 'UUR KULTUUR' van KU Leuven en is gratis toegankelijk voor studenten met een cultuurkaart. Je kan een +1 meenemen naar de concerten. Weet meer via www.kuleuven.be/cultuurkaart.
Shaka Shams
Tijdens zijn jeugd in België bezocht Shaka Shams regelmatig zijn familie in Engeland. Naast België en UK voelde Shams altijd een sterke link met zijn Zuid-Afrikaanse roots. Hij voelde zich nergens écht thuis. Tot de muziek plots kwam aankloppen. Het middel bij uitstek op zijn eigen eiland te creëeren waar hij zijn eenzaamheid kon plaatsen en loslaten.
Shaka's haalt z'n inspiratie uit vele muzikale invloeden. Van hiphop, grime, reggae tot house. Hij laat de verschillende genres perfect naast mekaar bestaan waardoor je de Shaka Shams sound op je bord krijgt. Bon appétit!
BLUAI
BLUAI werd geboren in de studentenkamer van de 24-jarige Catherine Smet, de plek waar al haar muziekcreaties zijn ontstaan. De songwriter omringt zich met drie bandleden en bestaat zo uit een vierkoppige all-female band.
Met hun dromerige lo-fi won BLUAI Sound Track 2021 en de Nieuwe Lichting 2022. BLUAI brengt beklijvende, catchy songs. De toekomst lacht haar toe, want BLUAI heeft de pen, de stem en de présence om het te maken. Fans van Phoebe Bridgers, Lucy Dacus, Julia Jacklin en Julien Baker zijn aan het juiste adres.
ILA
ILA is de nom de plume van de 25-jarige singer-songwriter Ilayda Cicek. Haar eerste mini-album ‘Montage’ (2019) zorgde al voor een aangename blitsende buzz. Deze zangeres is te herkennen aan haar uniek en intens stemgeluid. Eerlijke liedjes met rauwe emoties in combinatie met een zachte korrel in haar stem.
De laatste dominosteen valt in het najaar van 2021 na de release van ‘Felt’, een rauw en autobiografische plaat waar de intensiteit van de nummers wordt gevoed door de subtiele en poëtische teksten die je katapulteren naar een kleverig podium. Het nummer ‘Leave Me Dry’ haalt de radio en ILA behoort volgens Studio Brussel tot De Nieuwe Lichting 2022. Merkwaardig: Ilayda speelt ook gitaar bij BLUAI, een andere laureaat van de muziekwedstrijd en ook wél performer van deze avond!