Breaking Barriers 2018

Hotels

Het Depot (Martelarenplein 12, 3000 Leuven) is gelegen temidden van hotels en vlak aan het trein- en busstation van Leuven . Naast hotels behoort ook een verblijf in een B&B tot de mogelijkheden maar die moet je tijdig reserveren want ze zijn snel volzet. Er zijn ook enkele jeugdherbergen beschikbaar. Daarnaast zijn er nog appartementen of studio's te huur voor korte periodes. In de lijst hieronder vind je enkele suggesties voor logies, gesorteerd op afstand tot de zaal en prijscategorie. 

TE VOET TE DOEN (MAXIMAAL 15 MIN STAPPEN)

Deze hotels, jeugdhuizen en appartementen zijn dicht bij de zaal gelegen. Je kan er te voet naar toe.

Goedkoop (< 50 euro p/n) :

> Leuven City Hostel (http://www.booking.com/hotel/be/leuven-city-hostel.nl.html
> Hostel Blauwput Leuven (http://www.booking.com/hotel/be/blauwput-leuven-hostel.nl.html)

Middenklasse (50 tot 100 euro p/n):

> Hotel La Royale (http://www.booking.com/hotel/be/la-royale.nl.html)
> Park Inn by Radison (http://www.booking.com/hotel/be/park-inn-leuven.nl.html)
> Hotel Binnenhof (http://www.booking.com/hotel/be/binnenhof.nl.html)
> Hotel Mille Colonnes (http://www.booking.com/hotel/be/mille-colonnes.nl.html)
> Hotel Malon (Hotel de la Gare)(http://www.booking.com/hotel/be/de-la-gare-leuven.nl.html)
> Hotel Industrie (http://www.booking.com/hotel/be/industrie.nl.html)
> Novotel (http://www.booking.com/hotel/be/novotelleuvencentrum.nl.html)
> Hotel Ibis Budget Leuven Centrum (http://www.booking.com/hotel/be/etap-leuven-centrum.nl.html)
> Getaway Studios (http://www.booking.com/hotel/be/getaway.nl.html)
> Ambassador Suites (http://www.booking.com/hotel/be/sint-maartensdal-flats.nl.html)

Luxe (> 100 euro p/n):

> Theater Hotel Leuven (http://www.booking.com/hotel/be/theaterleuven.nl.html)
> Your House Appartments (http://www.booking.com/hotel/be/your-house-vastgoed.nl.html)

VERDER WEG GELEGEN (15 MIN TOT 30 MIN TE VOET)

Deze hotels, jeugdhuizen en appartementen liggen iets verder weg van de zaal maar doorheen de stad zijn er overal bushaltes die je in een mum van tijd naar de zaal brengen mocht je niet te lang willen stappen.

Goedkoop (< 50 euro p/n)

> Condo Gardens: (http://www.booking.com/hotel/be/condo-gardens-leuven.nl.html)
> Budget Flats (http://www.booking.com/hotel/be/city-budget-flats.nl.html)

Middenklasse (50 tot 100 euro p/n):

> B&B Lodging at 8 (http://www.booking.com/hotel/be/b-and-b-lodgingat8-be.nl.html)
> Huize Rafael (http://www.booking.com/hotel/be/huize-rafael.nl.html)
> Guest House Feliz (http://www.booking.com/hotel/be/vakantierust-leuven.nl.html)
> Guesthouse Sint-Jacob (http://www.booking.com/hotel/be/st-jacobs.nl.html)
> Cube Hostel (http://www.booking.com/hotel/be/cube-hostel-leuven.nl.html)
> Hotel Ibis Leuven Centrum (http://www.booking.com/hotel/be/ibisleuven.nl.html)
Hotel Professor (http://www.booking.com/hotel/be/professor.nl.html)

Luxe (> 100 euro p/n):

> Hotel New Damshire (http://www.booking.com/hotel/be/newdamshire.nl.html)
> Pentahotel Leuven (http://www.booking.com/hotel/be/pentahotel-leuven.nl.html)
> Martin's Klooster (http://www.booking.com/hotel/be/hetklooster.nl.html)
> Hotel De Pastorij (http://www.booking.com/hotel/be/de-pastorij.nl.html)
> Begijnhof Congreshotel (http://www.booking.com/hotel/be/begijnhofcongreshotel.nl.html)
> Business Flats Leuven (http://www.booking.com/hotel/be/business-flats-leuven.nl.html)

Campings

Helaas zijn er geen nabijgelegen campings (die open zijn tijdens ons festival) beschikbaar.
Opgelet! Wild kamperen is in België niet toegestaan.

Openbaar vervoer

Muziekcentrum Het Depot
Martelarenplein 12
3000 Leuven

Het Depot ligt vlak aan het trein- en busstation van Leuven. Van daaruit vertrekken treinen naar alle kanten van het land en bussen naar alle Leuvense deelgemeenten en omstreken.

TREIN

Vrijdag 09/11/2018

Laatste trein naar Genk om 21:43.
Laatste trein naar Hasselt om 23:42.
Laatste trein naar Antwerpen (via Luchthaven en Mechelen) om 23:24.
Laatste trein naar Oostende (via Brussel, Gent, Brugge) om 23:58.
Laatste trein naar Luik (via Tienen en Landen) om 00:50.

Zaterdag 10/11/2018

Eerste trein naar Genk om 06:43.
Eerste trein naar Hasselt om 06:34.
Eerste trein naar Antwerpen (via luchthaven en Mechelen) om 05:36.
Eerste trein naar Oostende (via Brussel, Gent, Brugge) om 05:34.
Eerste trein naar Eupen (via Luik) om 06:26.

Laatste trein naar Genk om 22:43.
Laatste trein naar Hasselt (via Aarschot en Diest) om 23:34.
Laatste trein naar Antwerpen (via luchthaven en Mechelen) om 23:36.
Laatste trein naar Oostende (via Brussel, Gent, Brugge) om 23:58
Laatste trein naar Luik (via Tienen en Landen) om 00:50.

Zondag 11/11/2018

Eerste trein naar Genk om 06:43.
Eerste trein naar Hasselt (via Aarschot en Diest) om 06:34.
Eerste trein naar Antwerpen (via luchthaven en Mechelen) om 05:36.
Eerste trein naar Oostende (via Brussel, Gent, Brugge) om 05:34.
Eerste trein naar Eupen (via Luik) om 06:26.

Meer info vind je op http://www.belgianrail.be/nl 

BUS

Om bij Het Depot te komen, neem je halte Leuven Station (NMBS).

Vanuit het stadscentrum kan je alle bussen nemen die richting het station gaan. Mocht je niet zeker zijn, kan je het altijd aan de buschauffeur vragen. Doorgaans zijn ze zeer behulpzaam. Ook zijn er nachtbussen beschikbaar op vrijdag en zaterdag tot 03:00 's nachts die meestal gratis zijn (vanaf 22:22). Deze nachtbussen vertrekken op het Rector de Somerplein (centrum) of aan het station.

eer info vind je op https://www.delijn.be/nl 

LUCHTHAVEN

Vanuit de luchthaven van Charleroi (Brussels South Charleroi Airport) dien je een trein te nemen naar Brussel (Zuid, Centraal of  Noord blijft gelijk, maar Brussel Zuid bereik je eerst) en daar overstappen op een trein die halt houdt in het station van Leuven (meerdere per uur).

Vanuit de luchthaven van Zaventem (Brussels Airport) kan je rechtstreeks meerdere treinen nemen richting Leuven. 

Parkeren

Er zijn meerdere betaalparkings in de buurt van Het Depot. Als je hier parkeert, kan je met je parkeerticket gratis de bus nemen doorheen de stad. Betalen doe je aan de automaten bij de ingangen van de betaalparkings.

  • Parking De Bond (Martelarenplein 18-19, 3000 Leuven): 24/24 geopend. Gelegen onder het station van Leuven en dus op minder dan 50m van de zaal. Meer info en tarieven: http://parkingdebond.be/ .
  • Parking Kinepolis (Bondgenotenlaan 145-149, 3000 Leuven): Gelegen op 150m van de zaal. Tarieven vergelijkbaar met die van Parking De Bond.

Op straat parkeren binnen de ring is overal betalend tot 21u behalve op zon- en feestdagen (ter info: Vrijdag 11/11/2016 is een feestdag). Buiten de ring moet je maar tot 19u betalen. De eerste 15 minuten zijn altijd gratis maar je moet er wel evengoed een parkeerticket voor nemen aan de betaalautomaten langs de weg.

Je kan betalen via een app (4411 App), via sms (registratie voor sms-parkeren vereist) of met muntstukken van 10 cent, 20 cent, 50 cent, 1 euro of 2 euro. Straatparkeren kost 2 euro per uur.

cafés

Leuven beschikt over een groot aanbod aan restaurants, tavernes, snackbars en cafés. In dit onderdeel geven we je enkele suggesties voor cafés op basis van wat volgens ons voor onze festivalbezoekers interessant zou kunnen zijn.Voor restaurant-suggesties kan je terecht op resto.be en anderen.

  • Rockcafé Leuven (Oude Markt 32, 3000 Leuven): rock, punk en metal.
  • Café Belge (Oude Markt 35, 3000 Leuven): Ska, drum 'n bass, goa, rock, etc maar vooral een grote selectie Belgische bieren en tof personeel.
  • De Giraf (Oude Markt 38, 3000 Leuven): Reggae, dub, ska, indie-rock, ...
  • Libertad (Muntstraat 28, 3000 Leuven): Betere rock en singer-songwriter.
  • Blauwe kater (Mechelsestraat 51, 3000 Leuven – Vismarkt: Bruine kroeg met voornamelijk Jazz en Blues alsook een heel ruim assortiment (Belgische) bieren.

Voor deze voorgaande cafés kan je van aan het station lijn 2 nemen richting Heverlee en dan vragen naar de halte Universiteitshal (of Oude Markt).

  • Paradox (Diestsesteenweg 109, 3010 Kessel-Lo, 5 min stappen vanaf de achterkant van het station): Sportbar met alternatieve muziek, kikkertafels en gokautomaten.

Hieoor kan je ook een bus nemen. Lijnen 370, 371 en 372 rijden die kant op. Vragen naar halte Blauwput Kerk (of Kerkstraat) en dan enkele meters terug wandelen aan de overkant.

Nachtwinkels

In de buurt van Het Depot is er slechts één nachtwinkel. Indien je verder het centrum intrekt, zijn er meer te vinden. Deze vlak bij het Depot, Nachtwinkel Sheikh & Sons (Diestsestraat 261, 3000 Leuven) is open:

* Zo-do: 18:00 – 02:00
* Vrij en Za: 18:00 – 04:00
* Gesloten op dinsdag

Geldautomaten

Er is een geldautomaat in de onderdoorgang van het station. Deze is 24/7 geopend. Mocht deze automaat leeg of defect zijn, kan u naar de automaat in de BELFIUS-bank (Bondgenotenlaan 103, 3000 Leuven). Deze is geopend van 6u tot middernacht.